Sbíráme zkušenosti...

03.08.2017

Druhá noc je za námi. Po zkušenostech z první noci jsme do pokoje dali provizorní, ale užitečné lino (stejně si mi líbí víc než koberec), aby mohla Arinka po celém pokoji. Večer jsme šli na dlouhou (na štěně, jinak vcelku krátká) unavovací procházku po okolí. Arinka poznala spoustu nových věcí. Už si také pamatuje cestu domů, vždy na ní sama zatočí, sprintuje a těší se domů (po procházce v tomhle vedru skočí do svého improvizovaného bazénku a dostane jídlo).

Unavená a spokojená ve svém novém pokoji usla už v devět (a já s ní), protože přece jenom minulou noc toho moc nenaspala... Několikrát za noc změnila místečko za nějaké chladnější ale vždy naprosto spokojeně usla a ani jednou nezaplakala, šikulka jedna! Po dlouhém spánku se probudila až v pět ráno, to už potřebovala hodně na záchod. Je totiž moc šikovná, ani jednu loužičku neudělala a vzbudila mě knikáním až když už to bylo opravdu nutné. Vyběhli jsme ven na zahrádku, kde bylo strašně krásně. Chládek, mokrá tráva, východ slunce, ptáci... Do ranní procházky, na kterou chodíme v půl sedmé, už neusla, ale alespoň si hrála sama a mě nechala trochu odpočinout.

Celkově byla tato noc velmi úspěšná a už víme, že na tu klec budeme muset ještě pomaleji... Když jsme ji přivezli, tak tam spokojěně přes den usla. Je pravda, že to byla mnohem více i psychicky vyčerpaná... V kleci je nyní ráda, hraje si tam s hračkami, ale jen pokud je otevřená a my jsme tam také :) Jinak ji to tam nebaví a chce pryč. Snad už zapomněla na první noc a za nějakou dobu bude v kleci spokojeně usínat :)