První výstava

21.10.2017

Dneska jsme po dlouhém trénování konečně vyrazily na první výstavu. Byla to klubová výstava Klubu chovatelů málopočetných plemen psů  v Mladé Boleslavi(ano, borderka tam opravdu patří, dříve jich bývalo málo :D) Cesta pro Ari nebyla žádný problém, v přepravce si odpočinula a těšila se, co jí zase čeká. Na místě krásně zvládla ruch okolo kruhu, ve kterém se vystavovaly borderky.

Nadšená byla z přítomnosti tří černobílých sestřiček, Rory, Apinky a Orinky. Před výstavou jsme je rozřádit nenechaly, naopak se musely holky soustředit na nás. Jsou to ale šikulky a byly zvědavé, co se bude dít.

V kruhu nás bylo celkově devět, blonďatá sestřička Dorry bohužel nemohla přijet. Dorazila také kamarádka Bondie z chs Zafa Flame.

V kruhu se nám to všem povedlo. Rozhodčím byl pan Miroslav Václavík. Arinka byla ze začátku nadšená a snažila se dohnat Apinku, ale když pak byla předváděná samotná, pěkně klusala. Zoubky si nechala krásně prohlédnout a postát také chvilku zvládla. Naše hodnocení bylo - 4 měsíční fenka, pěkný pohyb, hlava se ještě utváří, v dobrém vývinu. Celková známka - velmi nadějná (VN).

Ostatní holky dostaly také všechny velmi nadějná, gratulujeme! Panu rozhodčímu se více líbila větší a mohutnější štěňátka. Na prvním místě tudíž skončila o měsíc starší Bondie a na druhém místě Orinka! Byly obě moc šikovné a bylo vidět, že jsou pro to narozené :D Orinka zvládla porazit i maďarskou sestřičku Double Rainbow By The Lake po stejném tatínkovi, jejíž maminka je světová vítězka (VN3), a štěňátko pod vedením nejzkušenější borderkovské handlerky (VN4).

Po výkonu holky trochu zapózovaly a pak si za odměnu hrály.

Moc se těšíme za dva týdny na Pražskou výstavu, kde se snad uvidíme už se všemi sourozenci. Doufám, že bude také tak úspěšná. Moc děkuji také zá krásné fotky od Martiny Paulino, které najdete zde: