Pražská výstava

08.11.2017

O víkendu jsme poprvé vyrazily na velkou mezinárodní výstavu Prague Expo Dog Double CACIB. Vše se konalo na výstavišti v Letňanech ve velkých halách. Na výstavě se setkali všichni psí sourozenci kromě Rorinky. Bylo skvělé pozorovat je a poznat jejich rodiny.

Hned jsme zjistily, že je to opravdu velká akce, okolí a dálnice byla plné aut se psy a místo dvaceti minut jízdy jsem v autě v koloně strávily něco přes hodinu. Vše jsme ale stihly a na místo jsme dorazily akorát chvilku před začátkem třídy štěňat psů, kde byl vystavován Aslánek. Ve třídě byla čtyři štěňátka a Asík se umístil na krásném druhém místě, gratulujeme!

Po nějaké době čekání jsme měly přijít na řadu my s Arinkou a další sestřičky. O přestávce jsme si vše v kruhu vyzkoušely a šlo nám to krásně. Pak se ale něco zvrhlo, na Arinku někdo zaštěkal a ona se lekla. Potom už to šlo dál a dál, Arinka se bála, utíkala, neposlouchala a já jsem znervózněla a zpanikařila. V klusu se téměř nepředvedla, buď běžela moc rychle a snažila se dostat pryč z vymezeného prostoru nebo neběžela vůbec. Pan rozhodčí z Maďarska byl ale velmi shovívavý a nadiktoval tento posudek: dobrý temperament, v pohybu dnes ne příliš elegantní, předvedení mělo být lepší, dobře utvářená hlava, korektní skus, dobrý krk, hřbet by měl být rovnější, hrudník není ještě dost hluboký, dobré přední končetiny, zadní končetiny zatím slabší, dobrá barva a srst.

Ostatním se to povedlo více a Aprilka s Orinkou se dokonce krásně umístily:

  • Aslan the Brave Dynastia Paulino - VP2
  • April Love Dynastia Paulino - VN1

  • Applause for Amanda Dynastia Paulino - VN2
  • Andorra Champagne Dynastia Paulino - N
  • Aquamarine Asuria Dynastia Paulino - N

Všem moc gratulujeme! Výsledek nás vůbec nemrzí, zkušenosti jsou hlavní...

V neděli jsme se po zkušenostech z dopravy rozhodly dojet na výstavu metrem. Arinka si v metru sice nebyla úplně jistá, ale zvykla si. Samozřejmě zákon schválnosti - v neděli se nejspíš všichni rohodli jet dříve a nikde žádné kolony ani fronty na parkoviště :D.

Dnes Aslánek nesoutěžil, ale přijel nás ke konci pozdravit a podpořit, moc děkujeme :).

Obě jsme se s Arinkou cítily lépe, šli jsme si ven několikrát pohrát, přetahovat, trochu se proběhnout. Uvnitř v hale jsme byly tentokrát u jiného kruhu, který byl na kraji a byl tam mnohem větší klid. Arinka byla ještě trochu unavená po sobotě a v klidu odpočívala na pelechu. Rozhodčí byla tentokrát Marie Marušková. Šlo nám to krásně, sice běh by mohl být lepší, Arinka se hnala za sestřičkou, ale jinak byla hodná. Zvládly jsme to skvěle. Náš posudek zněl: dobře se vyvíjející fena s nůžkovým skusem, s rovnými končetinami, dostatečně osrstěná.

Tentokrát byly výsledky všech také krásné:

  • April Love Dynastia Paulino - VN2
  • Andorra Champagne Dynastia Paulino - VN
  • Applause for Amanda Dynastia Paulino - VN
  • Aquamarine Asuria Dynastia Paulino - VN

Všem moc děkuji za podporu, rády jsme vás poznaly a těšíme se na další setkání :)

Fotografii naleznete zde:

Začíná mi totiž pomalu docházet prostor zdarma na těchto stránkách, takže větší alba fotek budu umisťovat právě sem. Jinak moc děkuji nejen za fotky Martině Paulino, které najdete zde: