Pražská jarní výstava

08.05.2018

S Arinkou jsme se zase rozhodly po delší době zúčastnit výstavy. Abychom se pořádně připravily, zašly jsme natrénovat vystavování k Lucii Vaňkové do Pesoparku. Po dvou lekcích byl vidět velký pokrok. Dostaly jsme užitečné rady a vše v prostředí plné pejsků natrénovaly. Trénovala s námi i Arinčina sestřička Rory, která pak bohužel musela účast na výstavě zrušit. Nicméně se holky po trénování spolu vyblbly a zavzpomínaly na staré časy :D.

Výstava se konala v sobotu 5. 5. 2018 na výstavišti v Letňanech. Arinka krásně zvládla cestu metrem a v halách byla skvělá. O dva týdny dříve se zde konal veletrh For Pets, kam jsme vyrazily, abychom právě natrénovaly atmosféru plnou psů, lidí, pachů a zvuků. 

Moc nás potěšilo setkání s Martinou Paulino, které moc děkujeme za fotky, s Aslánkem a Orinkou, Arinčinými sourozenci a celou skvělou partou od borderek.

První šel na řadu Aslánek. Je to takový rošťák, který celou dobu myslel jen na holky všude okolo, takže jeho výsledek byl "pouze" VD - velmi dobrý. 

Další byla řada na fenky ve třídě mladých, takže na nás s Orinkou. Ta také trochu zlobila, takže se nemohla předvést jako na dalších výstavách, kde s přehledem vyhrává. Odnesla si ale pěkné VD - velmi dobrá.

Nám s Arinkou se vedlo skvěle. Trénink se vyplatil a já jsem si byla vším mnohem jistější. Když prohlížel pán rozhodčí Arinku a velmi důkladně si jí prohlížel, říkala jsem si, super, ona se mu asi opravdu líbí. Moje doměnky potvrdil jeho úsměv a slova "very nice girl" :)

Postupně z kruhu odcházely další fenky a my stále zůstávaly a poustoupily jsme až do poslední čtyřky. Na výstavách se totiž udělují první čtyři místa a ostatní jsou bez pořadí, pouze s posudkem. 

Několikrát jsme ještě oběhly kolečko a pořádně předvedly postoj a pan rozhodčí se definitivně rozhodl - Arinka získala V4 - výborná 4. místo.

Byla jsem nadšená, pro nás, které jsme vůbec o výstavách neuvažovaly, spíše o pořádném sportu někde v přírodě, a které jsme pouze dva týdny před výstavou potrénovaly, bylo umístění na 4. místě a s moc krásným posudkem v obrovské konkurenci 12 krásných fenek, téměř neuvěřitelné.

Ještě jednou musím moc poděkovat rodinkám od Aslánka, Orinky, ale i dalších borderek okolo za krásnou atmosféru. Hlavní dík ale patří Martině za podporu, focení a přípravu před výstavou, kdy Arinku zkrášlila, aby se mohla pořádně předvést. Musím uznat, že ty výstavy mají něco do sebe :D

Ostatní fotky od Martiny najdete v jejím albu na Facebooku zde: