Prázdniny na Slovensku

31.07.2018

Na začátku prázdnin jsme s Arinkou poprvé vyrazili na Slovensko. Abychom si cestu trochu rozdělili, zajeli jsme se na dva dny podívat do Lednicko - valtického areálu. Pokochali jsme se krásným Lednickým zámkem, prošli se pečlivě pěstěnou zahradou a anglickým parkem. Velkým zážitkem byla také hodinová ukázka dravců, kteří kolem nás létali. Arinka tím byla fascinovaná a nejraději by za nimi vyrazila. Chvilku to bylo napínavé, protože jeden z dravců od nás přistál cca. 2 metry a velmi obdivně a s chutí si Arinku prohlížel. Naštěstí si pak pro něj přišel trenér :D Poté jsme se svezli vyhlídkovou lodí, což bylo pro Arinku také poprvé. Vše ale zvládla skvěle a unavená na loďce po chvilce kochání okolím i usnula. 

Pak už nás čekal přejezd do podhůří Vysokých Tater na Slovensku. Zvládly jsme krásný výlet kolem Štrbského a Popradského plesa. 

Další den jsme vyrazili z naší krásné chatky u horské chaty Orešnica Račkovou dolinou. Proti Štrbskému plesu tu byl krásný klid, skoro žádní lidé a krásná příroda v údolí divoké říčky, kde se Arinka několikrát osvěžila. Cílem výletu byl 1680 m vysoký kopec. Vrch jsme zdárně zdolali a Arinka se tím dostala zatím do nejvyšší nadmořské výšky v životě - nad celé Česko ;)

Pak už nás čekaly závody v orientačním běhu, kvůli kterým jsme se na Slovensko tak trochu vydali. Arinka si užívala krásných výletů ve zdejších lesích, cachtání v místních studených potůčcích a říčkách.

Po krásném týdnu plném skvělých zážitků, nových zkušeností a hlavně zábavy a pohody, jsme se vydali zpátky domů. Slovenské dálnice ani D1 nezklamaly, takže jsme si několikrát postály v koloně, ale všichni jsme to zvládli a o to více jsme po těch asi 9 hodinách cesty těšili domů. 

Další fotky najdete na Rajčeti: