Dovádění na cvičáku

10.09.2017

Všechna štěňátka už oslavila tři měsíce a my s Arinkou jsme začaly chodit na cvičák, který máme přes pole :)

Lektorky jsou moc příjemné a Arinka se zlepšuje každou minutku. Na naší druhé lekci jsme se sešly i s Arinčinou sestřičkou Rory (Aurora Australis).

Holky se i s velkou půlroční kamarádkou Agnes pořádně vydováděly a moc se snažily i ve výcviku. Rorinka je zkušenější a už dokáže nezpapat pamlsek ze svojí tlapky! Arinka se vše teprve učí, ale jde jí to také báječně. Jsou to holt chytré borderky :D.

Jinak k Arinčiným zlozvykům, procházky už jsou Arinčinou oblíbenou činností. Vždy utíká nadšeně k vrátkům a vždy radostně vyběhne, většinou směrem k ovečkám :) Pokud si někdy ještě dostatečně nepročmuchala všechny vzkazy v okolí, klidně projde kolem branky a vyráží někam dál, místo aby se snažila dostat zpátky na zahradu jako dříve. A takhle to krásně ťape i se mnou :) Občas se do toho obuje a táhne, ale to se nám daří pomalu odnaučovat.

Bohužel stíny jsou pořád její oblíbenou kořistí. Daří se nám to trochu odbourávat, ale občas si stejně někde najde nějaký stín který jí zaujme.

Krásně už ale zvládá povely "sedni, lehni, překul se, pac, druhá pac, místo (tam ale moc dlouho nevydrží pokud má zrovna hodně energie) a ke mně (pokud je v zápalu hry s jiným pejskem, tak to zatím nepřijde" Je to šikulka :)